You are currently viewing Ślub w plenerze – wesele w Parku Śląskim

Ślub w plenerze – wesele w Parku Śląskim

Ślub w plenerze

Moda, jaka przyszła do Europy i Polski ze Stanów Zjednoczonych na organizowanie ślubów i przyjęć weselnych w plenerze rozpowszechnia się coraz bardziej w poszczególnych regionach. Park Śląski jest w południowej Polsce jednym z najbardziej malowniczych miejsc, gdzie zbudowanie niezwykłej atmosfery wesela w plenerze umożliwia Restauracja „Dworek Parkowy”. Wesele i ślub w plenerze na wolnym powietrzu wśród roślinności lub zadaszonych namiotów jest szczególnie przydatne w upalne lato czy nawet jeszcze w trakcie wyjątkowo gorącej wiosny. Walory krajobrazowe, jakie towarzyszą takiej kompozycji wydarzenia są szczególnie istotne dla pamiątkowych zdjęć, gdyż sceneria przypomina zwykle bajkowy kadr z filmu. Położenie miejsc takich jak Dworek Parkowy w samym sercu Parku Śląskiego stwarza duży areał możliwości dobrania wszystkich elementów w spójny sposób.

Organizacja wesela i ślubu w plenerze

Dworek Parkowy posiada zaplecze zapewniające zarówno przygotowanie całej oprawy ślubno-weselnej na wolnym powietrzu w otoczeniu połaci pięknego parku, jak i w przestrzeni wewnętrznej w naszej sali weselnej (w przypadku nieoczekiwanej zmiany warunków pogodowych). Taka opcjonalność wyboru jest niezwykle ważna z punktu widzenia różnych oczekiwań klientów i potrzeby posiadania alternatywnych rozwiązań. Skorzystanie z pomocy Dworku Parkowego stwarza szerokie możliwości ze względu na dostępność współpracy cukierniczej, fotografów, orkiestr czy DJ `a. Zarówno formalny ślub, jak i impreza weselna jest nieco bardziej elastyczne niż tradycyjne wesele na sali. Jednym z czynników decydujących o takim stanie rzeczy jest między innymi nieco inna swoboda poruszania się niż ma to miejsce na zamkniętej przestrzeni wewnątrz budynku.

[foogallery id=”884″]

Zobacz więcej zdjęć ze ślubów i wesel w plenerze na naszym FACEBOOKU

Niezapomniane chwile w jednym z największych parków miejskich w Europie

Park Śląski w Chorzowie, na terenie którego znajduje się Restauracja Dworek Parkowy stanowi według wyliczeń powierzchnię 620 ha, a zgodnie z innymi źródłami 520 ha. Tak olbrzymi teren czyni go jednym z największych parków miejskich w całej Europie, co
dodatkowo podnosi atrakcyjność lokalizacji w charakterze bazy na ślub i wesele w plenerze. Kompleksowa obsługa zapewnia przy tym pełen komfort zarówno strefy gastronomicznej, do siedzenia (wraz z wystrojem namiotów weselnych), a także możliwość rozlokowania oprawy muzycznej w dogodnym miejscu. Położenie samego budynku Dworku oraz otoczenie bogatej roślinności stanowi ogromny atut taj kluczowej imprezy, zwłaszcza biorąc pod uwagę tereny Śląska. Wybór tego lokalu może być nie lada niespodzianką dla gości, którym okolice Chorzowa zapewne nie do końca kojarzą się z tak barwnym krajobrazem.

MENU WESELNE OPCJA 1 

MENU WESELNE OPCJA 2

Walory wesela pod chmurką

Posiadanie zabezpieczenia w postaci namiotów, rozległych parasoli czy nawet infrastruktury budynku pozwala na zapomnienie o stresie związanym z zapewnieniem gościom bezpiecznego schronienia w przypadku deszczowej pogody. Dzięki temu można się skupić na pozytywnych aspektach ślubno-weselnych w plenerze. Zaplecze gastronomiczne powoduje, że na otwartej przestrzeni Dworku Parkowego zupełnie inaczej niż na sali wewnętrznej można rozlokować ułożenie stolików i krzeseł. Ułożenie jest bardziej mobilne i nieograniczone ścianami. W przypadku takiej organizacji imprezy uzupełnieniem walorów wizualnych jest możliwość ustawienia podświetlanych litera weselnych z imionami Młodej Pary lub napisu LOVE czy MIŁOSĆ. Takie ozdoby i inne atrakcje  są u nas dostępne. Później pozostaje już tylko dobrze się bawić.

Zapraszamy do KONTAKTU