You are currently viewing Restauracja przyjazna dzieciom

Restauracja przyjazna dzieciom

Dworek Parkowy zapraszamy z dziećmi!

W dobie ogromu możliwości rodzinnych wyjść z dziećmi często pojawia się ważny problem po drodze – gdzie zjeść obiad czy podwieczorek. Nawet najbardziej atrakcyjne miejsca, które dysponują ofertą gastronomiczną, nie są w stanie sprostać potrzebom kulinarnym dzieci i wymaganiom zdrowego żywienia oczekiwanego przez rodziców. W tym punkcie programu rekreacyjnego rodziny stają na wysokości zadania i często wybierają restauracje znajdujące się poza terenem Parku Śląskiego.

Restauracja przyjazna dzieciom

Miejsce przyjazne dzieciom

Miejsce przyjazne rodzicom i dzieciom powinno cechować się nie tylko dostosowanym do potrzeb dzieci menu, wysoką jakością produktów spożywczych, atrakcyjnymi potrawami, podawanymi w ciekawy dla dzieci sposób. Serwowanie odpowiednich wrażeń jest tu dodatkowym czynnikiem wiążącym.

Każdy obiekt restauracyjny, który jest nastawiony na rodziny, a tym samym na obecność i obsługę dzieci powinien oferować współcześnie niemal jako pewien standard zarówno kąciki zabaw dla najmłodszych gości, menu, na podstawie którego można zjeść smaczne dania. Lokal zapewniający dziecku odrobinę zabawy staje się idealną przestrzenią, gdy posiada dostęp do placu zabaw, a co jeszcze lepsze, do parku jak ma to miejsce w przypadku Dworku Parkowego w Chorzowie.

Restauracja przyjazna dzieciom to również taka, która posiada przemyślane zaplecze techniczne tych wszystkich zabaw i atrakcji, by rodzice mogli chwilę odetchnąć. Bezpieczeństwo, kącika zabaw wewnątrz lokalu jest absolutnym priorytetem na miarę atrakcyjnego menu dziecięcego.

 

Menu dla dzieci 

Menu dla dzieci – jest wyzwaniem dla każdej restauracji, która chce być otwarta w szczególny sposób na dzieci. Nastawienie restauracji w kierunku przyjmowania rodzin z dziećmi wymaga też uwzględniania podwójnego menu. W przypadku serwowania potraw regionalnych, lokal musi jednocześnie zabezpieczyć zaplecze bardziej ogólne, jeśli chodzi o zestawy dla dzieci i całych rodzin, co stosuje nasza Restauracja Dworek Parkowy.

Do tego wszystkiego dołącza również sam wystrój wnętrza i zagospodarowanie przestrzeni w taki sposób, by nie tylko był miły dla oka, ale w przypadku dzieci, zwłaszcza najmłodszych – głównie nie wprowadzał nadmiaru bodźców, ale kojarzył się z domową atmosferą. Tu pojawia się z kolei ciepła tonacja kolorystyczna, jaka jest uniwersalna zarówno dla dzieci i dorosłych, a także możliwość swobodnego poruszania się po obszarze restauracji.

Przyjazny charakter lokalu gastronomicznego może i nawet powinien przejawiać się w samym podejściu obsługi do goszczenia dzieci. Poza uśmiechem kelnerów, konieczne jest dostosowanie się do potrzeb sanitarnych. Możliwość względnie samodzielnego poruszania się dziecka po obiekcie, wsparcie i pomoc personelu znacznie ułatwia pobyt rodzinny w takim miejscu i co więcej, odciąża choć częściowo rodziców w opiece nad potomstwem. W takim ujęciu restauracja przyjazna dzieciom w najszerszym znaczeniu buduje otoczenie odpoczynku dla wszystkich członków rodziny, proponując wartość dodaną poza samym posiłkiem.